Svatební líčení

Barva roku 2014

Barva roku 2014

Fialová barva obecně patří do top 5 nejoblíbenějších svatebních barev. V roce 2014 byla dokonce vyhlášená barvou roku (PANTONE-color of the Year 2014) a to konkrétně odstín „Radiant orchid“. Odrůdu této orchideje tvoří barevné odstíny od světlé lila až po tmavě purpurovou. Tyto fialové odstíny krásně ladí k bílé i smetanové barvě, a proto je skvělou volbou na svatební obřad. Na druhou stranu je fialová barvou, která vyvolává téměř největší kontrast mezi názory. Já osobně jsem nikdy nebyla této barvě moc nakloněná, ale nechala jsem se barvami „Radiant  orchid“ inspirovat a z výsledku jsem byla překvapená!

Jak na to?

Pokud máte skvěle vytvořený základ na svatbu, kterého dosáhnete pomocí báze pod make-up, make-upu, korektorů a fixačního pudru, můžete začít s barvičkami. Nezapomeňte upravit obočí, které tvoří výraz celého obličeje.

Myslím, že téměř každá žena najde doma paletku stínů, která obsahuje fialové barvy. Pokud opravdu žádné nemáte, můžete zkusit paletku od YSL Surrealiste, nebo Maybelline Lavender Smokes. Já na modelce použila stíny od Inglotu. Mají krásně syté barvy a díky freedom systému si můžete poskládat svoji vlastní paletku.

Světlý smetanový stín aplikujte na celou plochu pohyblivého víčka a vykreslete jím i vnitřní koutek oka pro rozjasnění. Středně fialovým stínem vykreslete do ztracena očnicový oblouk (záhyb oka) a stín naneste i přes spodní linku. S nejtmavším purpurovým odstínem fialové se už jen soustřeďte na vnější koutek horního víčka pro tzv. efekt „cat eye“ neboli „kočičí oko“. Pro větší dramatičnost oka můžete za pomocí nejtmavšího stínu obtáhnout horní linku víčka a nakonec použijte řasenku.

Fialové oči skvěle doplní meruňková tvářenka i rtěnka. Modelce jsem aplikovala Chachatint od značky Benefit. Jedná se o produkt 2v1, který můžete vklepat prsty jak na rty, tak na tváře. Pro větší intenzitu lze produkt vrstvit. Já však doporučuji nevěstám jemnější intenzitu. Tento tekutý pigment se krásně vpije do rtů i tváří a vydrží opravdu dlouho.

Rtěnka v oranžových odstínech je dalším žhavým trendem léta 2014. Pokud však preferujete výraznější odstín rťěnky, zkuste např . Bit of Berry od značky Maybelline. Na obrázcích můžete vidět obě varianty.

Říkáte si, zda by vám právě tento trend slušel? Obecně se dočtete, že fialové barvy sluší například ženám se zelenýma nebo hnědýma očima.  Já si myslím, že škála barev je opravdu široká a pokud zvolíte správný odstín fialové, bude slušet právě vám.

Make-up, text: Apostolia Arabadzi
Foto: Lucie Králová
Vlasový styling: Lucie Vitejčková

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK