Svatební líčení

ZKOUŠKA SVATEBNÍHO LÍČENÍ: BUĎTE PŘIPRAVENÁ

ZKOUŠKA SVATEBNÍHO LÍČENÍ: BUĎTE PŘIPRAVENÁ

Již delší dobu se chystám napsat článek, který by nevěstám usnadnil výběr svatebního líčení a pomohl k naprosté spokojenosti s make-upem při svatební zkoušce i v den svatby. Časopisy i internet jsou plné článků, jak by mělo líčení vypadat, co by mělo splňovat, nebo návodů „jak na to“. Se vším si však poradí profesionální vizážistka. Napadlo mne, že bude užitečnější poskytnout budoucím nevěstám několik rad, aby byl výsledek přesně podle jejich představ.

Často se mi stává, že mne osloví budoucí nevěsta, která již několik vizážistek vyzkoušela a byla s výsledkem líčení na svatební zkoušce nespokojená. Proto je dobré nenechat vše náhodě a před zkouškou svatebního líčení se zamyslet, co od svého vzhledu opravdu čekáte. Při nejmenším vám to ušetří čas a investici do nepodařených zkoušek líčení.

Mějte prostudované portfolio vizážistky

Pokud jste dala při výběru vizážistky na radu či doporučení kamarádky, měla byste si pečlivě prohlédnout její portfolio a ujistit se, že se se stylem make-up artistky ztotožňujete. Z její práce byste měla být nadšená!

Buďte připravená na otázky a mějte vše promyšlené

Profesionální vizážistka by vám při zkoušce měla pokládat řadu otázek typu: „Jak jste zvyklá se líčit v běžném životě? Jaké upřednostňujete barvy, textury atd. “ Buďte na tyto otázky připravená a předem si vše promyslete. Otázky pomohou vizážistce se na vás naladit, aby byl výsledek přesně podle vašich představ.

Najděte si inspiraci, která je vhodná

Připravte si obrázky make-upů, které se vám líbí. Inspiraci můžete hledat například na stránkách Pinterest. Pokud se inspirujte obrázky celebrit, je vždy nejlepší vybrat osobnost, která je vám typově podobná. Měla by mít například podobný odstín vlasů, barvu očí, nebo tón pleti. V takovém hledání inspirace mnoho z vás dělá chybu. Pokud si vyberete líčení, které skvěle sluší výrazné brunetce, nemusí padnout vám jako modrooké blondýnce s alabastrovou pletí a obráceně.

Buďte sama sebou

Buďte vždy a bezvýhradně sama sebou. Je dobré nechat si poradit, co vám sluší, ale ne vždy za každou cenu. Pokud z výsledku usoudíte, že váš make-up je trefa do černého. Vše je v pořádku. Nenechte se ale přesvědčit ani od profesionála, který bude chtít prosadit např. červenou rtěnku či příliš výrazný make-up, prostě něco v čem se necítíte.

Nebojte se ozvat, pokud váháte a zkuste více variant

Pokud je na zkoušce svatebního líčení jakýkoli detail, se kterým nejste na 100 % spokojená, vždy se o tom vizážistce zmiňte. Od toho svatební zkoušky jsou a je zcela normální, že vyzkoušíte více odstínů rtěnek. Variantu líčení s černou linkou či bez apod. Svatební zkouška má být pro vás zábava a máte sama objevovat varianty líčení, které jste si vždy přála vyzkoušet. Jedině tak máte šanci zjistit, zda je líčení pro vás to pravé a budete se v něm cítit neodolatelná.

Zjistěte, jak bude vypadat líčení na fotografii

Na závěr svatební zkoušky se nechte vždy vyfotit, abyste si udělala představu, jak bude líčení vypadat na fotografiích, které budou vaší památkou na celý život.

Snad vám mé rady pomohou a nasměrují vás k vytouženému líčení pro váš velký den a já se budu těšit na další z vás.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK