Make-up trendy a tipy

Jak vybrat ten správný make-up?

Jak vybrat ten správný make-up?

„Otázka, na kterou neumí odpovědět spousta žen. Předtím, než se rozhodnete, jakou podkladovou bázi pořídit, měla byste vědět, co opravdu hledáte. Potom se vám nemůže stát, že budete mezi lidmi kráčet s lesklým čelem, nebo oranžovým obličejem. To jsou bohužel příklady z běžné praxe.

Důležitou součástí při výběru make-upu, který vám padne, je vědět jaký máte typ pleti. Make-upy pro suchou pleť mají hydratační a olejový základ, naopak make-up pro mastnou pleť může obsahovat více pudrové složky pro matující efekt. Bezproblémové pleti postačí lehký hydratační fluid, nebo BB cream.

Zároveň se zamyslete jakého efektu chcete za pomocí podkladu docílit. Existují různé stupně krytí, od přirozených a lehčích konzistencí, až po plně krycí. Snažte se vždy vybrat make-up, který bude vypadat co nejpřirozeněji. Pleť pod ním bude dýchat a působit zdravě a šťavnatě. Pokud byste ráda docílila za pomocí make-upu trendy přirozeného vzhledu, ale zároveň máte problematickou pleť a potřebujete zakrýt nedokonalosti, použijte raději korektor, který naneste pouze lokálně na problematické místo. Ideálně pokud korektor vklepete pomocí prstů, aby zcela splynul se zbytkem pleti. Zbytek make-upu můžete zvolit méně krycí a pleť bude vypadat svěže a mladistvě.

Váš obličej by měl korespondovat se zbytkem těla, proto se snažte vybrat make-up s cílem vyvolat v lidech otázku, jestli vůbec nějaký na sobě máte. Make-up vybírejte nejlépe na denním světle. Pokud nemáte čas, aby vám vizážistka na prodejně podkladovou bázi vyzkoušela na celý obličej, pamatujte, že správný odstín se má testovat na hranici čelistní kosti, krku a uprostřed kosti klíční. Správný odstín poznáte tak, že bude splývat s tónem vaší pleti.“

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK